ЕЛЕКТРИЧНА РЕВОЛЮЦІЯ: ВІД PEUGEOT VLV – ДО PEUGEOT E-2008

ЕЛЕКТРИЧНА РЕВОЛЮЦІЯ: ВІД PEUGEOT VLV – ДО PEUGEOT E-2008

Електричні двигуни використовувалися ще на зорі появи автомобіля, однак тоді вони поступилися боротьбою бензиновим моторам. Бренд PEUGEOT одним з перших взявся за вивчення електроприводу для автомобілів – це було ще в далекому 1902 році. З тих пір і до сьогодні, було випущено чимало знакових електромобілів PEUGEOT: як експериментальних, так і серійних. Бренд PEUGEOT завжди пильно стежив за розвитком даного напрямку в минулому, щоб сьогодні створити захоплюючий електромобіль для нашого майбутнього.

 

Перший серійний електромобіль PEUGEOT був випущений в 1941 році - він називався VLV: скорочення від «Véhicule Léger de Ville» (в перекладі з французької мови «Компактний міський автомобіль»). За часів Другої Світової Війни розподіл бензину був строго обмежений. А це вимагало пошуку альтернативних джерел енергії. Саме тоді Бренд PEUGEOT вперше використав свої напрацювання в області електромобілів – таким чином, ставши єдиним великим виробником свого часу, який зацікавився і розвивав подібні транспортні засоби. Електромобіль VLV вироблявся в Парижі з червня 1941 року по лютий 1945 року. За той період було випущено 377 одиниць даної моделі.

 

У 1970-80 рр. Бренд PEUGEOT об’єднав свої зусилля з компаніями Alsthom і EDF (Electricté de France). Так вдалося створити прототипи електромобілів PEUGEOT 104, а потім фургони PEUGEOT J5 і J9. У 1983 році стартувала нова програма - електромобіль на основі PEUGEOT 205, який був створений у співпраці Групи PSA з компанією SAFT (розробник акумуляторів). Напрацювання по електромобілю PEUGEOT 205 пізніше стали основою для нової програми – запуск серійної електричної версії PEUGEOT 106. Стартував унікальний повномасштабний проект і отримано колосальний досвід: створення парку електрифікованих версій PEUGEOT 106, які були б доступні для клієнтів сфери самообслуговування. Так в грудні 1993 року народилася кампанія «50 електромобілів в Ла-Рошелі».

 

Починаючи з 1990-х років і аж до 2010-го, Бренд розробив кілька концепт-карів, які підкреслювали інтерес PEUGEOT до теми електромобілів: ION (1994), TULIP і Touareg (1996), BB1 (2009). Нарешті, особливо варто відзначити концепт-кар EX1 2010 року, який встановив шість міжнародних рекордів прискорення.

 

На зорі XXI століття автомобільний світ зіткнувся з серйозними викликами. Перехід на нові види енергії стає важливою частиною боротьби за зниження кліматичних ризиків. У 2019 Бренд PEUGEOT запустив широкий модельний ряд автомобілів з низьким або навіть нульовим викидом вуглекислого газу (CO2). Цей технологічний прорив заснований на трьох ключових принципах: спокій, задоволення, простота. І все це зроблено з єдиною головною метою – зробити мобільність безпечною, чистою і доступною для максимально-можливого числа користувачів.

 

Спокій – тому, що весь модельний ряд Бренда PEUGEOT буде електрифіковано на 50% вже до кінця 2020 року і на 100% вже в 2025 році. Задоволення – тому, що задоволення від поїздки завжди буде частиною ДНК Бренда PEUGEOT. Чудовим прикладом цього може стати концепт-кар 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED, справжній флагман динамічних електрифікованих автомобілів. І, нарешті, простота – тому, що вибір типу кузова або класу автомобіля тепер не обмежують вибором типу двигуна і спосіб його використанням.

 

Через дев'ять місяців після запуску нового PEUGEOT e-208, в лінійці Бренда з'явилося безліч електрифікованих моделей: серед легкових автомобілів – електромобілі e-208 і e-2008, гібрида 508 HYBRID і 3008 HYBRID4; серед комерційних автомобілів – електромобілі e-Expert, е-Traveller, e-Boxer. Електрична революція справді почалася!